Wycieczki autokarowe za granicę

Berlin 3-4 dni
Berlin (Reichstag, Brama Brandenburska, Aleksanderplatz, wieża telewizyjna, Wyspa Muzeów (Pergamońskie, Egipskie), opera, Uniwersytet Humboldta, Most Dziewic, ruiny kościoła Kufurstendamm, katedra katolicka, fragmenty muru berlińskiego), Poczdam (kompleks pałacowo-ogrodowy Sanssouci wpisany na listę UNESCO, Palac Cecilienhof, dzielnica Aleksandrowska, dzielnica Holenderska, stare miasto z ratuszem i bramami Brandenburską, Myśliwską, Naueńską, Belweder, Babelsberg), Tropikalna Wyspa  
 
Saksonia 3 dni
Görlitz (most na Nysie Łużyckiej, Katedra ewangelicka, ratusz ),  Budziszyn (zamek Ortenburg, katedra, ratusz, mury obronne, dom Serbski), Saska Szwajcaria, Drezno (katedra, Pałac Zwinger, kościół Frauenkirche, opera), Miśnia (Manufaktura Porcelany, zamek Albrechtsburg, katedra)

Praga 3 dni
Praga (Klasztor Norbertanów na Strahowie, Hradczany (Pałac Czerninów, Loreta, Pałac Szwarcenbergów, Pałac Arcybiskupów, Zamek, Katedra, Stary Zamek, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka), Ogrody Walensteina, Mała Strana, Most Karola, Baszty Mostowe, Rynek Staromiejski, Ratusz z zegarem Orloj, Plac Wacława, dzielnica żydowska Józefów, Wzgórze Petrzyn, Kriżikowa Fontanna), Kutna Hora (Kaplica Czaszek, bazylika pocysterska, Katedra św. Barbary, Kolegium Jezuickie, Hradek, wycieczka po kopalni srebra, kościół św. Jakuba, Dom Włoski, Kamienny Dom)
 
Morawy 3 dni
Ołomuniec (kolumna Św. Trójcy - wpisana na listę UNESCO, katedra św. Wacława, zamek, kościół św. Maurycego, ratusz) , Morawski Kras (Przepaść Macochy, Jaskinie Punkvy), Brno (katedra, klasztor Kapucynów z krypta mnichów, kościół św. Jakuba z wieżą 92 m, kolumna morowa, zamek Spilberk, funkcjonalistyczna willa Thugendhata - wpisana na listę UNESCO, browar Starobrno), Znojmo (podziemia, ratusz, rotunda, zamek, winiarnia), Mikulov (ratusz, zamek, krypta Dietrichsteinów, Święty Kopiec), Valtice-Lednice (kompleks parkowo-pałacowy Liechtensteinów: barokowy zamek, kolumnada, światynia Diany, światynia Apollina, pałac łowiecki, pałac graniczny, pałac stawowy, zame Lednice, zamek Janowy, minaret, zamek Pohansko, zamek Lany),  Kromeryż (zamek arcybiskupi z ogrodami - wpisany na listę UNESCO, ratusz, kościół św. Jana Chrzciciela, dzielnica żydowska, mennica)
 
Wiedeń i Bratysława 3 dni
Wiedeń (wzgórze Khalenberg-upamiętnienie bitwy pod Wiedniem, panorama miasta, pałac Schönbrun z ogrodami, Belweder, Ring, Kościół św. Karola, Opera, Muzeum Historii Naturalnej, Hofburg, Kościół Augustianów, Kościół Kapucynów, Katedra św. Stefana, parlament, pomnik Strausa, Prater), Bratysława (zamek, katedra, ratusz, Brama Michalska, pałac prezydencki, Modry Kostolik, zamek Devin)
 
Bratysława i Dolina Wagu 3 dni
Sulowskie Skały (wychodnie skalne o ciekawych kształtach), Trenczyn (zamek z XI wieku, fragmenty fortyfikacji z XV w., synagoga, zabytkowy zespół starego miasta), Pieszczany (znane w świecie uzdrowisko, kąpiel w basenach termalnych, Muzeum Balneologiczne), Jaskinia Krasowa Driny, Czerwony Kamień (zamek), Pezinok (miasto winiarzy - degustacja win), Devin (monumentalne ruiny zamku na skale, rezerwat przyrody "Devinska Kobyla"), Budmerice (zamek), Bratysława (Katedra św. Marcina, Zamek, Brama Michalska, Teatr, pałac prezydencki, Niebieski Kościółek), Nitra (katedra św. Emmerama, klasztor Pijarów, zamek, kościół romański w Drażowcach), Bojnice (zamek, ZOO), Čičmany (ludowa zabudowa), Rajecka Lesna (szopka-Słowacja w miniaturze)
 
Orawa i Liptów 3 dni
Zuberzec (skansen wsi orawskiej), Liptowski Mikulasz (muzeum Janosika, synagoga, kościół św. Mikołaja, Aquapark Tatralandia), Jaskinia Demianowska (jaskinia krasowa), Beszeniowa (baseny termalne), Streczno ( ruiny dwóch zamków, przełom Hornadu), Terchowa (wieś Janosika, spacer gardzielami skalnymi Dierami), Zamek Orawski, Tanecznik
 
Północne Węgry i Budapeszt 4-5 dni
Esztergom (katedra), Visegrad (zamek-twierdza), Szentendre (serbskie cerkwie, malownicze uliczki, muzeum marcypanu), Budapeszt (Wzgórze Gellerta, zamek królewski, kościół Macieja, Baszta Rybacka, Parlament, Bazylika św. Stefana, opera, aleja Adrassych, Plac Bohaterów, Park Varosgilet, zamek Vajdahunyad, kąpiel w łaźniach Szechenyi, ZOO, rejs statkiem, Wyspa św. Małgorzaty z ruinami klasztoru Dominikanek, pokaz fontann)
 
Złota Podkowa 5-7 dni
Lwów (Stare Miasto wpisane na listę UNESCO (Katedra łacińska, kaplica Boimów, ratusz, kamienice, cerkiew Wołoska, kościół Dominikanów, Kopalnia kawy, Katedra Ormiańska, Opera, Kopiec Unii Lubelskiej, Cmentarz Łyczakowski, Katedra greckokatolicka), Żółkiew (zamek, kolegiata, cerkiew drewniana wpisana na listę UNESCO, cerkiew Bazylianów), Olesko (zamek Sobieskich), Podhorce (pałac Sanguszków, kościół św. Józefa), Poczajów (ławra – klasztor prawosławny, sanktuarium maryjne), Krzemieniec (dom-muzeum Juliusza Słowackiego, Góra królowej Bony z ruinami zamku), Zbaraż (zamek), Kamieniec Podolski (zespół miejski wpisany na listę UNESCO (twierdza, katedra łacińska z minaretem, ratusz, kościół Paulinów, mury i baszty, jar Smotrycza), Chocim (twierdza), Nyrków (ruiny zamku Czerwonohrad, wodospad Dżuryński), Buczacz (rokokowy ratusz, klasztor Bazylianów, zamek, kościół parafialny) , Drohobycz (kościół św. Bartłomieja, ratusz, drewniana cerkiew św. Jura wpisana na listę UNESCO, dom Brunona Schulza, ruiny synagogi), Truskawiec (uzdrowisko z pijalnią i willami drewnianymi)
 
Huculszczyzna 5 dni
Rohatyn (drewniana cerkiew wpisana na listę UNESCO, pomnik Roksolany), Halicz (ruiny zamku, cerkiew św. Pantelejmona, cerkiew Uspieńska), Iwano-Frankowsk (ratusz, kolegiata, kościół ormiański, katedra greckokatolicka), Kołomyja (muzeum Huculszczyzna, Muzeum Pisanek, kościół parafialny), Kosów (tradycyjny targ), Werchowyna (muzeum instrumentów Romana Kumłyka, chata z ekspozycją filmu „Cienie zapomnianych przodków”), Worochta (wiadukty kolejowe, wille, dwie cerkwie w typie huculskim, wycieczka na Howerlę z Zaroślaka), Jasinia (drewniana cerkiew wpisana na listę UNESCO, wycieczka na Drahobrat w paśmie Świdowca), Jaremcze (skała Dobosza, wodospad na Prucie), Wygoda (przejażdżka kolejką wąskotorową tzw. Karpackim Tramwajem)
 
Wilno 3-5 dni
Wilno (Ostra Brama, cerkiew św. Ducha, klasztor Bazylianów, dom Mickiewicza, ratusz, uniwersytet, katedra, zamek, wieża Giedymina, kościół św. Anny, wzgórze Trzech Krzyży, kościół św. św. Piotra i Pawła na Antokolu, dom siostry Faustyny, dzielnica-republika Zarzecze, cmentarz na Rossie, wieża telewizyjna),  Troki (zamek książęcy, domy karaimskie, kienesa, klasztor Bernardynów), Kowno (katedra, kościół św. Trójcy, zamek)
 
Copyright (C) 2013 Bartłomiej Janusz. All rights reserved.